• 2023 szeptember 28. Ágacska, zenés mesejáték a Thália színházban

• Nagycsoportosaink a Thália Színházban jártak. Csukás István újabb remek mesejátékát láthatták. A humorral és szeretettel átszőtt történet, azt mutatja be, hogy egy véletlen folytán egymás mellé csapódott kis csapatból hogyan lesz erős baráti társulás, ahol a főhős, Ágacska nemcsak Önmagát találja meg, de értékes barátokra is lel. Köszönjük a múvészeknek a remek előadást!

• 2023 szeptember 20. Gasparko bábszínház

• Régi ismerősünk a Gašparko bábszínház előadását tekinthették meg ma a gyerekek. A történet arról szólt, hogy két kis juhászlegény, Maťko és Kubko hogyan mentik meg a kis erdei tündért, Amalkát a török szultán fogságából. Kedves kutyájuk Dunčo addig hősiesen vigyázott a nyájra. Újra sikerült örömöt szerezni óvódásainknak.

• 2023 szeptember 12. Gömbmozi a Turgenyev utcán

• A Turgenyev utcai óvodánk gyermekei egy csodálatos gömbmozi előadáson vettek részt. Két mesét tekintettek meg: az egyik az állatkák erdei kalandjairól, mig a másik a bogarak és fák életéről szólt. A kupola alatt a gyerekek úgy érezték, hogy ők is részesei voltak e nem mindennapi kalandnak.

• 2023 szeptember 12. Sólyomröptetés az Zsizska utcán

• A sólymászat nemzeti örökségünk része. Ide tartozik a ragadozó madarak és a természet szeretete, a vadászmadarak betanítása és felnevelése, a hagyományok ápolása, valamint szemléletformálás és tanítás. A magyarság solymászati múltja több mint ezer évre tekint vissza, hozzá tartozik a magyarság tudathoz, és mint ilyen végigvonult egész történelmünkön.

A múlt tanévben a gyerekek nagy lelkesedéssel fogadták ezt a feledhetetlen bemutatót, ezért ebben a tanévnben újra meghivtuk őket, hogy az új gyerekek is részesei legyenek e csodálatos élménynek. A gyerekek megcsodálhatták a nemes ragadozók röptét, érzékeny reakciójukat, tanult és örökölt tudásukat. Az ember és a ragadozó együttműködésének lenyűgöző összhangját.

Mindannyian újra csodálattal adóztunk eme látványnak!