• 2023 október 27. Gömbmozi a Zsizska utcán

• A Zsizska utcai óvodánk gyermekei egy csodálatos gömbmozi előadáson vettek részt. Három mesét tekintettek meg: az első az állatkák erdei kalandjairól, a második a bogarak és fák életéről szólt, míg a harmadik a  víz alatti világot mutatta be. A kupola alatt a gyerekek úgy érezték, hogy ők is részesei voltak e nem mindennapi kalandnak.

• 2023 október 16. Az élelmezés világnapja

• A óvodásainkkal, az élelmezési viágnapon az egészséges ételek fogyasztásának fontosságáról beszéltünk. A középsősök egy tanóra keretén belül, egészséges ételek képeit ragasztották papír tányérokra, majd szép terítéket is készítettek hozzá, az alkotások a faliújságra is felkerültek. A szakácsnénik pedig, igazán egészséges finomságokkal kedveskedtek a gyerekeknek.

• 2023 október 23. Iskolalátogatás

• A nagycsoportosok ellátogattak a Máraigimibe. Ismerkedtek az elsős tanitó nénikkel, akik a gyerekekkel játékos foglalkozásokat tartottak. Énekeltek, játszottak, jól érezték magukat. Újra mennek, legközelebb november utolső hétfőjén.

• 2023 október 18. Kincsesláda bábszínház

• Óvodánkba látogatott a miskolci Kincsesláda bábszínház. Három klasszikus őszi mesefeldolgozást mutattak be. A gyerekek nagyon élvezték A tücsök és a hangya, a Róka és a szőlő, valamint a Kismalac és a farkasok cimű mesék modern feldolgozását, melyet a rendező humorral és zenei betéttel fűszerezve még élvezetesebbé tett.

• 2023/2024 OVIFOCI

• Óvodánkban a mai nappal kezdetét vette az ovifoci program. Az FC Kassa labdarúgó szervezettel együttműködve, szakképzett edző vezeti heti két alkalommal a nagycsoportosainkkal az edzéseket.A foglalkozást vezető edző Labuda Gábor, óvodánk egykori növendéke.

A gyerekek redndkívüli lelkesedéssel vettek részt az első foglalkozáson. A szórakoztató formában gyakorolt ügyességi játékok tovább  fokozzák a gyerekek mozgásigényét, növelik a mozgás iránti szeretetüket, és elősegítik egy egeszségesebb életvitel kialakulását is.

Köszönjük a sportszervezetnek az önzetlen támogatást és a sportszereket!