• 2023 november 14. Iskolakóstolgató

• Nagycsoportosaink Márton napi iskolalátogatáson vettek részt. Márton napjáhpz fűződik Szent Márton legendája is. A legenda szerint a libák segítették hozzá a jólelkű, ám félénk szerzetest, hogy püspökké válljon. Márton napja az időjárás előrehjelzésében is fontos szerepet játszott. A gyerekek megismerkedtek Szent Márton legendájával, a Márton napi szokásokkal, majd bemutatták kézügyességüket és csodálatos libákat kreáltak. Ezt követték a zenés népi játékok. Szép  és érdekes délutánt  töltöttek el az iskolában.

• 2023 november 9. Kitüntetés

• 27 éves kiváló munkájáért az oktatásügyben kitüntetésben részesült Mária Slezáková. A konygafőnöknő mindent megtesz azért, hogy a szülők, a gyerekek és a kollégák elégedettek legyenek munkájával. Óvodánk igazgatónője felterjesztésére óvodánk hat dolgozója és három óvodása vehette át az évek során ezt a rangos kitüntetést. Szeretettel gratulálunk.

• 2023 november 10. Márton napi nyílt nap a Turgenyev utcai óvodánkban

• Márton nap alkalmából a Turgenyev utcai óvodánkban nyílt napot tartottak. A szülők és a gyerekek megismerkedhettek Szent Márton legendájával, majd ezt követően kezdődhetett a mulatság.

A gyerekek nagyon élvezték, hogy a szüleikkel együtt barkácsolhattak, játszhattak, önfeledten táncolhattak. A vigasság után pedig jól estek a finom libazsíros falatkák.

• 2023 november 8. Az OVIFOCI program

•    Az ovifoci program keretén belül, egy foglalkozás alkalmával az FC sportegyesület kabalája Cassi is részt vett a gyermekek edzésén. A tigris bíztatására a gyerekek még nagyobb elánnal tornáztak, mindent beleadtak az aznapi  gyakorlatokba. A tigris pedig minden ügyes gyereket egy kulcstartóval jutalmazott.

• 2023 november 6. Állatasszisztált terápia a Zsizska utcán

• Ziát, a másfél éves fekete labradort a gyermekekre gyakorolt pozitív hatása miatt terápiás célokra is használják.

Óvodánkban a Szanyi házaspár / kis növendékünk, Olivér szülei / mutatták be a rendkívül nyugodt, intelligens kutya tudását, leleményességét, gyerekekre és felnőttekre gyakorolt jótékony hatását.

A bemutatásnak a gyerekek is aktív részesei voltak, melyet mérhetetlenül élveztek is. A kutyus pedig angyali türelemmel viselte a gyerekek simogatását, kényeztetését. A neki szánt feladatokat pedig hibátlanul teljesítette.

Köszönjük szépen, és mihamarabb visszavárjuk Ziát!

• 2023 november 6. Nyílt nap az Óvodák napja alkalmából

• Szlovákiában november 4.-ét az Óvodák Napjaként tartjuk számon. Ezt a napot szerettük volna emlékezetessé tenni a gyerekek és szülők számára is.

"Anya, apa ismerd meg kedvenc játékomat az oviban" címmel kreatív délutáni programot hirdettünk meg. Itt ugyanis a szülők nemcsak a gyermekük kedvenc játékát, de a kicsikkel való foglalkozás kreatív oldalát is szemügyre vehették.

Közben finom falatkák kóstolgatásával arról is meggyőződhettek, hogy a gyermekük óvodai étkeztetése igazán jó kezekben van.