• 2023 június 23. Ballagás - Turgenyev utca

• Búcsúztak a Turgenyev utcai nagycsoportosok is. Délelőtt főpróbát tartottak a  kiscsoportban. Délután  kedves műsorral elköszöntek a tanító néniktől és az óvodától. A szülőknek pedig dióhéjban bemutatták az óvodában szerzett tudásukat. Siker kisérje útjukon a gyerekeket!

• 2023 június 20. Apák napja

• Ma apák napját ünnepeltünk az óvodánkban. Lehet ezt szebben, mint jókedvvel, örömmel, önfeledt mozgással? Pontosan ilyennek képzeltük el, ezt az ünnepi napot. Hisz volt akadálypálya, ügyességi próba, célba futás.

Ezt követően az apukák megkapták a legjobb apának járó érmét, majd a rövid pihenő alatt finom falatkákkal gyűjtöttek erőt a várépítő versenyhez. Ekkor kezdődött ám az igazi móka!

Nőttek a szebbnél szebb homokvárak, mint eső után a gombák. Színes zászlók jelezték a kész mesterműveket. Nehéz döntés volt győztest hirdetni, hisz mindenki elismerést érdemelt, aki részt vett a versenyen. Döntött a méret! A legnagyobb vár építői a Drozda - Terebesi családpáros lett! Gratulálunk!

• 2023 június 19. Ballagás

• A gyermekek életében meghatározó időszak, az óvodában eltöltött három év.A kis félénk csöppségekből, mára már okos, magabiztos gyerekek váltak. Elérkezett e korszak méltó lezárásának ideje. A búcsú sohasem könnyű, de lehet reménnyel teli.

Egy új, egy más egy lehetőségekkel teli út. A játékot, a játékos tanulást felváltja az új ismeretek megszerzésének öröme. Az  óvónénik ölelő karját a tanító nénik kedves terelgetése a tudás útján.

Kedves gyerekek azt kívánjuk nektek, hogy szeressétek az iskolát. Tanuljatok jól, legyetek boldogok, sikeresek és vidámak!

• 2023.09.06. Gáspárko Bábszínház

• A gyermeknapi meglepetéssorozat utolsó részeként a Gašparko bábszínház előadását tekinthették meg a gyerekek. A történet arról szólt, hogy két kis juhászlegény, Maťko és Kubko hogyan mentik meg a kis erdei tündért, Amalkát a török szultán fogságából. Kedves kutyájuk Dunčo addig hősiesen vigyázott a nyájra. Kellemes péntek délelőtti szórakozás volt.

• 2023 A pillangó - projekt

• A pillangó projekt egy olyan programsorozat óvodônkban, amikor a gyermekek tanulmányozhatják, hogyan alakul át a pillangó - a hernyótól a gubón át - a szárnybontás pillanatáig.

• 2023 június 6. Oviolimpia Buzitán

• Az oviolimpia mindig kihívast jelent a gyerekek számára. Megcsillogtathatják bátorságukat, erejüket, ügyességüket, tudásukat legyőzve az eléjük állított akadályokat. Közben jól szórakoznak és új barátokra is szert tehetnek. Köszönjük a meghívást és a szép délelőttöt!

• 2023 június - Akikre büszkék vagyunk

• Akikre büszkék vagyunk

A nagycsoportos Lýdia Charlotte Kojecká 1. helyezést ért el a kassai Maurerova képzőművészeti iskola által rendezett "Fullova Ruža" rajzversenyen. Felkészítő óvónő Maár Hilda. Szeretettel gratulálunk.

• 2023 június 5. Thália színház - IV. csoport

• Óvodánk süni csoportja Csukás István meséje által a gyermeki és a felnőtt lelket egyaránt elbűvölő mese világába utazhatott. Az utazás a szempillám mögött című zenés darabja az álom országba kalauzolta a gyerekeket. Az ott szereplő állatfigurákat esendő, ámbár mégis szerethető tulajdonságokkal ruházta fel az író. A főszereplő, Lackó a történet során hű barátokra talált, akiket ugyan csak az álmában érhetett el, de akik szebbé tették számára a valóságot is. A gyerekek csodálatos élménnyel gazdagodva tértek vissza az oviba.

• 2023 május 6. Városi rendőrök bemutatója

• A rend őre és egy okos kutya barátsága mindenkit levesz a lábáról. E két lény  kölcsönhatása, együttműködése, egymásra figyelése megható látvány volt. Hakim a két éves kutyus nagyon igyekezett gazdája utasitásait követni, ám néha még elragadta játékossága. A gyerekek simogatását is az elején még bizalmatlanul fogadta, de azért hősiesen tűrte.

A gyerekeknek lehetősége volt kipróbálni a rendőrök rollerét is. Ma újabb szép élménnyel gazdagodtak.

• 2023 június 1. Gyermeknap - Turgenyev utca

• Gyermeknapi sportnap volt óvodánkban. Egész nap ugráltunk, játszottunk és mert nagyon jók voltunk (és azért is, mert nem) ajándékot kaptunk a gyermeknap alkalmából: labdát, buborékfújót és sok sok egészséges finomságot.

• 2023 június 1. Gyermeknap

• Gyermeknap csak egyszer van egy évben! Szóljon hát az önfeledt játék és a mozgás öröméről. Érezze jól magát minden gyermek és minden pedagógus, aki bár az év végére már kissé elfáradt, de mégis mindent megtesz azért, hogy a gyermekeknek ezt a különleges napot még szebbé varázsolja. Ahogy történt ez a mi óvodánkban is. A kedves ajándékok és a finom ebéd a mozgalmas délelőtt kellemes lezárása volt. A gyermekek hálás mosolya pedig a köszönet legszebb jele.