• 2024 május 9. Állatkert II

•    Hát igen, az állatkert fogva tart!  A képek mennyisége is igazolja, hogy  látnivalóból volt itt bőven. Sajnos még a gyerekek kifogyhatatln energája is lassan a végéhez közeledett. Még egy utolsó csoportkép és búcsut intettümk az állatoknak.

• 2024 május 9. Állatkert

• Óvodásaink ebben az iskolai évben  is bebarangolták a kassai állatkertet. Az emlősök, a hüllők, a madarak látványa kifogyhatatlan élménytárral bír a germekek számára. Mindig kicsit más, izgalmas dolog történik. Az idén ilyen volt például a fókák etetése.  A majmok csintalansága, a madarak színes világa, a nagy emlősök hatalmas mérete hihetetlen vonzerővel bír. Nagyon nehéz ettől elszakadni és visszatérni az óvoda megszokott világába.

• 2024 május 7. Anyák Napja a Turgenyev utcán

•    Gyönyörű anyáknapi műsorrak készültek a Turgenyev utcai óvodánkban. A műsor irányvonalát a népi hagyományok, népi játékok határozták meg. A szépen felépitett koreográfia, az énekek, táncok versek megható ünnepi hangulatot varázsoltak és felemelő élményt nyújtottak az édesanáknak, nagymamáknak, szülőknek, nagyszülőknek egyaránt. Köszönjük a pedagógusok odaadó munkáját!

• 2024 május 3. A hüllőkkel ismerkedtünk

•    A Safárik Egyetem Természettudományi Karának Professzora Dr. Majláth Igor óvodásainknak testközelbe hozta intézményük Biológiai és Ekológiai Karának hüllő és rovarállományát. A gyerekek ősbizalommal figyelték és engedték közel magukhoz a kígyókat, gyíkokat, bogarakat. A Professzor pedig név szerint mutatta be őket a gyerekeknek, majd mesélt nekik eredeti élőhelyükről, életvitelükről, táplálkozási szokásaikról. Óvodásainknak ma különleges élményben volt részük. Köszönjük szépen!