• 2023 december 18. Látogatóban a Nyugdíjas Klubban

• Nagycsoportosaink a Csemadok mellett működő Nyugdíjas klubba látogattak.  Karácsonyi köszontőjüket nagy örömmel fogadták. Az idősek iránti tisztelet és szeretet megnyilvánulása óvodánk oktatói - nevelői munkájának fontos része.  Hiszen az örömszerzés, a jó kapcsolatok ápolása érték számunkra.

• 2023 december 15. Karácsonyváró ünnepség a Zsizska utcán

•  Karácsonyhoz közeledve, a fény és a szeretet ünnepére készülődve, mi is fényt és szeretetet szerettünk volna vinni a körülöttünk élő emberek életébe. Nagy gonddal és örömmel készültünk hát az ünnepi műsorral. A gyerekek kedves éneke, versei,  a szeretet lángját gyújtotta meg mindannyiunk szívében. Békés, boldod, szép Karácsonyt kívánunk mindenkinek!

• 2023 december 14. Kézműves foglalkozás a Zsizska utcán

•    A karácsony közeledtével minden évben közös foglalkozást szervezünk a szülőkkel, hogy a mindennapi rohanás mellet, kicsit takarék lángra kapcsolva együtt alkothassunk, és közben kellemesen elbeszélgethessünk. A gyerekek is nagyon élvezték, hogy a szüleikkel együtt barkácsolhattak, játszhattak.

• 2023 december 13. A kisegér karácsonya

• A zongoramesék újabb darabját mutatták be nekünk a zeneiskola növedékei. Megismerkedhettünk Fincivel a kántortanitó kisegerével, és annak kalandos történetével.

Új,hangulatos vidám dallamok, csodás illusztrációk társultak a feledhetetlen meséhez. Az ünnep hangulatát, advent üzenetét a karácsonyi ének hangjaival kivánták átadni nekünk.

• 2023 december 11. Adventi játszóház az iskolában

•    Nagycsoportosainkat és szüleiket egy kellemes és fejlesztő délutáni foglalkozásra invitálta az iskola. Körjátékok, kreatív foglalkozások tették élményekben gazdaggá és szórakoztatóvá  az ünnepvárást.

• 2023 december 7. Mézeskalács díszítés

•    A mézeskalács díszítése minden gyermek álma. Szabadjára engedheti a képzeletét, és közben meg is kóstolhatja az illatos finom süteményt! Halmozva kapja a kellemes élményeket. Kell ennél több?

• 2023 december 7. Mézeskalács sütés

• A karácsonyi előkészületek elengedhetetlen része a mézeskalács sütés. A kicsik és a nagyok egyaránt élvezik, hogy a frissen készült tésztából karácsonyi motívumokat szaggatnak, amit a szakács nénik ropogósra sütnek. Ezután jön majd csak az igazi móka. A díszítés öröme! Gyűlnek már a csodálatos karácsonyi élmények!

• 2023 december 6. Mikulás az óvodában

• A nagyszakállú megérkezett hozzánk! Vajon zsákjában mi rejtőzik? Nemsokára kiderül, de előbb méltó módon köszönteni kell ŐT. A gyerekek mindent megtettek, hogy énekükkel, verseikkel elnyerjék a Mikulás tetszését. Meg is kapták érte a jutalmat. Nagy volt az öröm. Mivel mindenki kapott ajándékot, ezért úgy tűnik, hogy hozzánk csupa jó gyermek jár. Ugye, igy van  ez jól!

• 2023 december 6. Magyar Nők Klubja

• Elvittük a Kassai Magyar Nők klubjába  a Mikulás napi műsorunkat. Az idén a Turgenyev utca óvoda gyermekei által közvetitett kedves versek, és karácsonyi énekek varázsoltak adventi  hangulatot a terembe. A közös élmény, az összetartozás öröme szeretettel töltötte meg a gyerekek és a szép korúak szivet egyaránt. Az ajándékozás öröme pedig mindannyiukat gazdagabbá tette. Jövőre újra együtt ünnepelünk!

• 2023 Téli örömök II.

•  Végre megérkezett a várva várt fehér pelyhes hó, és fehérre festette a természetet! Hógolyózás, és vidám zsivaly jelezte, hogy a gyerekek az udvaron örömködnek. Hó embert is építettek! Mindenki jókedvű volt, a tanító nénik is részt vettek a mókában. A takarító nénik nagy örömére került olvadt hó bőven az öltözőbe is. Sebaj,ez még igy is belefért!