Materská škola - Óvoda s vyučovacím jazykom maďarským, Žižkova 4, Košice

Hlavná stránka

O škôlke - Az óvodáról

Az óvoda törtélme - História MŠ

1953. október 1 - jén nyitotta meg kapuját a kassai Magyar Óvoda. Tarr László igazgató munkájának eredményeként Niezgodszky Józsefné vezetésével kezdődött el a nevelői munka 38 kisgyermekkel. Első meghatározó épülete a Tűzoltó utcában volt, ezt követően a Kuzmány utca 6 - os szám alá költözött az alapiskola épületébe. 1986 - ban a Murgas utcába tette át székhelyét, ahol lehetőség nyílt a 4. osztály megnyitására, ezzel növelve a gyermekek számát 110- re. 2004. augusztus 1 - től kénytelenek voltunk átköltöztetni óvodánkat. A jelenlegi helye, ez a 115 éves, a Žižkova 4 - es szám alatt található. Sajnos a változás gyermeklétszám csökkenéssel járt. Jelenleg 3 osztályban 65 gyermekkel dolgozik 6 óvónő. A hét év alatt sikeresen megújult az óvoda épülete: korszerű konyhával (mivel eddig nem rendelkeztünk saját konyhával), felújított mosdókkal, új tetőszerkezettel van ellátva. Ezt követte a régi ablakok, valamint az épület homlokzatának felújítása. Nagy megelégedésünkre az óvoda udvara egyszerre három csoportnyi gyermeket képes befogadni.

Materská škola s vyučovacím  jazykom maďarským, svoje brány otvorila 1. októbra v roku 1953.Pod vedením Józsefa Tarra a pani Anny Niezgodszkej sa začala výchovná práca s 38 deťmi.. Naša materská škola má dlhoročnú tradíciu. Založená bola v priestoroch na Požiarnickej ulici. Ďalším naším pôsobiskom boli budovy na Kuzmányho a Murgašovej ulici. V roku 2004 sme boli presťahovaní do priestorov bývalej MŠ na Žižkovu ulicu č.4. Od založenia materskej školy uplynulo 58 rokov, počet detí a tried rokmi sa zvýšil, dnes v troch triedach so 65 deťmi pracuje 6 učiteliek. Za sedem rokov sa obnovila budova MŠ tak interiér, ako aj exteriér: prestavba kuchyne, umyvárne, výmena strechy, okien a obnova fasády budovy. Na veľkom školskom dvore súčasne sa hrajú deti troch tried.